Na de sloop van de voormalige Christoffelschool in Gendringen rees bij oud-collega Evert Soontiens een belangrijke vraag: wat is er gebeurd met het bronzen beeld van Christoffel dat jarenlang bij de school stond? Bij navraag bleek het beeld opgeslagen te zijn op de gemeentewerf. Zonde, vond Evert. Het beeld hoorde bij Gendringen en verdiende een zichtbare plek in de openbare ruimte.
Hoewel de nieuwe fusieschool IKC De Wijssel - ontstaan uit De Hoeksteen en De Christoffel - een prachtige nieuwe start heeft gemaakt, was daar geen passende plek meer voor het beeld. De directe verbinding met de oude Christoffelschool was er niet meer. Dat was het startpunt voor een nieuw initiatief.
Evert ging in gesprek met de gemeente Oude IJsselstreek en met Essentius om te verkennen of herplaatsing in de openbare ruimte mogelijk was. Beide partijen reageerden positief en waren bereid om mee te denken, te participeren en middelen beschikbaar te stellen. Vervolgens werd oud-collega André Wiesman gevraagd om het traject te ondersteunen en verder vorm te geven.
Voor het ontwerp werd Werner Beudel benaderd. Daarnaast nam André contact op met Peter Bresser, die in het verleden een historisch overzicht had gemaakt van de onderwijsontwikkeling in Gendringen. Peter was direct enthousiast en werkte mee aan een uitgebreid historisch verhaal, dat nu te lezen is via de QR-code bij het beeld.
De uitvoering werd een mooi voorbeeld van lokale samenwerking:
- Hans Messink verzorgde de plaatsing van de informatiepanelen en het Christoffelbeeld
- Richo te Kaat nam het straatwerk voor zijn rekening
- Frie Maas ontwierp de panelen
Wat begon als een idee in januari 2024, resulteerde na ongeveer een jaar in een tastbaar en waardevol resultaat. Op 18 december 2025 werd het beeld officieel onthuld, met veel belangstelling van de omgeving, samen met het verhaal van de Gendringse schoolontwikkeling.
Een prachtig voorbeeld van hoe onderwijs, historie en gemeenschap samenkomen. Essentius is trots om hieraan te hebben bijgedragen!


